Меню
Календар
«    Листопад 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Архів новин
Листопад 2020 (15)
Жовтень 2020 (15)
Вересень 2020 (8)
Серпень 2020 (1)
Липень 2020 (1)
Червень 2020 (12)
Наше опитування

10
9
8
7
6
5
4
3
2
1


Онлайн
Всього на сайті: 1
Користувачів: 0
Гостей: 1
Погода

» » РЕКОМЕНДАЦІЇ ВИПУСКНИКАМ ЩОДО СПІВБЕСІДИ З РОБОТОДАВЦЕМ
РЕКОМЕНДАЦІЇ ВИПУСКНИКАМ ЩОДО СПІВБЕСІДИ З РОБОТОДАВЦЕМ
Рейтинг:

РЕКОМЕНДАЦІЇ ВИПУСКНИКАМ  ЩОДО СПІВБЕСІДИ З РОБОТОДАВЦЕМ

 

                                                 РЕКОМЕНДАЦІЇ ВИПУСКНИКАМ ЩОДО СПІВБЕСІДИ З РОБОТОДАВЦЕМ

1.Що варто знати йдучи на співбесіду

Важливим кроком у вашому пошуку роботи буде етап співбесіди з роботодавцем. Пам’ятайте – перше враження не можна справити двічі. Ваша кар’єра в певному місці роботи залежатиме саме від першої зустрічі з роботодавцем. Ви маєте бути впевнені, що із зовнішнім виглядом, мовою та поведінкою у Вас все гаразд, і слід бути готовим до запитань, які завжди виникають, при прийомі на посаду. Деякі з них вважаються стандартними і вже давно вивчені на пам'ять як роботодавцями, так і самими шукачами.
Продумайте відповіді на найбільш ймовірні з них – це може бути розповідь про себе, останнє місце роботи, причини звільнення, стосунки з колишнім керівництвом. Не слід давати негативні відгуки про колишнє місце роботи, начальство та колег, оскільки Ваш співрозмовник може розцінити це, як потенційну загрозу для своєї власної кампанії чи персони. Найкраще назвати нейтральну причину звільнення: нерегулярність грошових виплат, відсутність перспектив зросту, віддаленість від місця проживання, незручний графік роботи та інше. Підкресліть переваги, згадайте про недоліки. Це додасть Вам балів. Співрозмовник буде впевнений, якщо йому прийдеться мати справу з Вами, то він зможе розраховувати на подібне відношення.

2.Підготовка до співбесіди

Навіть якщо ви маєте чималий досвід роботи, не слід забувати, що до кожної нової співбесіди необхідно підготуватися.

• Намагайтесь озброїтись достатньою кількістю даних про організацію, куди маєте намір влаштуватися.
• Майте при собі не лише резюме, але й копії необхідних документів, у тому числі про освіту.
• Будьте готові назвати прізвища та телефони осіб, що надали вам рекомендації (попередньо узгодивши це з ними).
• Точно з’ясуйте місце розташування офісу та маршруту, щоб не запізнитись.
• Подбайте про те, щоб мати у запасі достатньо часу – і не нервувати, якщо співбесіда затягуватиметься.
• В одязі дотримуйтесь ділового стилю.
• Складіть список можливих питань і підготуйте варіанти відповідей на них.
• Обов’язково підготуйте перелік запитань, щоб поставити їх, якщо буде надана така можливість

Кілька корисних порад до співбесіди.
Сидіть правильно. Сидіти слід, повернувши до інтерв’юера не лише обличчям, але й цілим корпусом. Якщо для цього потрібно пересунути стілець – не соромтесь. Ноги не підтягуйте, не тримайте їх також схрещеними під стільцем.

Тримайте зоровий контакт. Слухаючи питання, уважно дивіться на інтерв’юера. Так ви краще зрозумієте суть запитання. Відповідаючи, також намагайтеся не дивитися вниз, убік чи в стелю.

Вислуховуйте питання до кінця. Намагайтеся продемонструвати увагу й зацікавленість, не перебивайте. Починайте відповідати лише якщо впевнені в тому, що зрозуміли запитання.

Не говоріть довго. 2-3 хвилини – це гранична тривалість відповіді. Якщо питання складне, наведіть лише найбільш важливу, ключову інформацію. І зазначте, що готові деталізувати, якщо у цьому є потреба.

Не відхиляйтесь від суті. Навіть якщо питання таке, що ваша відповідь на нього виходить дуже вже короткою, не бентежтесь, не починайте розповідати про сторонні речі.

Вчіться тримати паузу. Якщо ви вважаєте, що відповіли на запитання, то найкраще замовчати і тримати паузу, не нервуючи при цьому. Нехай інтерв’юер думає, про що вас запитати. Будьте терплячими.

Не говоріть дуже тихо чи надто голосно. Занадто тихий голос може створити враження, що ви – не досить впевнена в собі людина. Якщо ж тримати зоровий контакт, потрібна сила голосу зазвичай визначається ніби сама собою.

Як поводитися під час співбесіди

• В офісі намагайтеся бути з усіма чемним і терплячим.
• Старанно заповнюйте всі анкети і формуляри. що будуть запропоновані.
• На початку співбесіди обов’язково представтесь. Поцікавтесь, як звуть співрозмовника.
• Тримайте зворотний контакт.
• Уважно, не перебиваючи, вислуховуйте запитання.
• Якщо ви не впевнені, що добре зрозуміли, не соромтесь уточнити («Чи правильно я зрозумів, що…»).
• Уникайте багатослів’я, відповідайте по суті.
• Будьте об’єктивні та правдиві, але не занадто відверті.
• Стикнувшись із необхідністю надати негативну інформацію про себе, не заперечуйте неприємні моменти, якщо вони відповідають стану речей, але обов’язково намагайтеся збалансувати їх позитивною інформацією про себе.
• Тримайте з гідністю, намагайтеся не справляти враження невдахи чи людини, що бідує; так само утримайтеся і від зухвальства.
• Якщо вам запропонують можливість поставити запитання, обов’язково скористайтесь нею, проте не захоплюйтеся (двох-трьох питань цілком досить).
• Ставлячи запитання, насамперед цікавтесь змістом роботи і умовами її успішного виконання.
• На першому етапі співбесіди намагайтесь не ставити запитань про оплату.
• Обов’язково уточніть, як саме ви зможете дізнатися про результати співбесіди, постарайтеся домовитись про те, щоб зателефонувати самому.
• Закінчуючи співбесіду, не забудьте про звичайні норми ввічливості.

Питання. які найчастіше ставить роботодавець під час співбесіди

1.Розкажіть про себе.
2.Як Ви дивитесь на життя? Які труднощі бачите і як з ними справляєтесь?
3.Що саме приваблює Вас у цій роботі?
4.Чому Ви вважаєте себе гідним зайняти цю посаду? У чому Ваші переваги перед іншими?
5.Які Ваші сильні сторони?
6. Які Ваші слабкі сторони?
7. Чому Ви пішли з попередньої роботи?
8. Чому Ви вирішили змінити місце роботи?
9. Чи одержували Ви інші пропозиції щодо роботи?
10.Наскільки успішно Ви пройшли співбесіду в інших місцях?
11. Як Ви уявляєте стан своїх справ через п’ять (десять) років?
12.Які зміни та нововведення Ви запровадили б на новій роботі?
13.До кого можна звернутися за відгуками про Вашу попередню роботу?
14.На яку зарплату Ви розраховуєте?
15.Що Ви можете розповісти про професійні зв’язки, які були б корисними на новій роботі?
16.Чи підвищуєте Ви свою професійну кваліфікацію? Якщо так, то яким чином?
17.Чи не перешкоджатиме Ваше особисте життя даній роботі, пов’язаній з додатковими навантаженнями?
18.Чим Ви займаєтесь у вільний час?
19.Як швидко Ви могли б приступити до нової роботи?
20.Які питання Ви хотіли б поставити?

3.Зовнішній вигляд

Напередодні співбесіди приділіть увагу своїй зовнішності. У різних компаніях – різні вимоги до зовнішнього вигляду співробітників. У деяких не можна з’явитися без краватки, в інших ніхто не зверне увагу навіть на потерті кеди та джинси. Але незважаючи на це, для співбесіди в будь-якій організації краще вибрати стриманий діловий стиль. Ідеальний варіант як для чоловіків, так і для жінок – елегантний брючний костюм. Колір краще вибирати спокійний, нейтральної гами – класичний чорний, сірий, асфальтовий, глибокий синій. При цьому сорочку або блузку краще підібрати світлу, не яскраву, пастельних тонів.
Діловий костюм сам по собі передає серйозний настрій, формуючи відповідне враження про нас. До того ж, костюм допомагає нам самим внутрішньо налаштуватися на робочий процес, ділове спілкування. Невелика заковика полягає в тому, що є такі організації, де вільний, оригінальний стиль одягу вітається, а діловий сприймається як занадто консервативний і пересічний. Це звичайно зустрічається в компаніях, які працюють у творчих сферах діяльності. Наприклад, дизайну або реклами – там, де діяльність пов’язана із креатином і важливою є оригінальність мислення.
Це потрібно враховувати при підготовці співбесіди. У такому випадку, можна трохи урізноманітнити образ яким-небудь яскравим акцентом, що буде свого роду відмітним знаком, що виділяє вас з загальної маси. Але проте, все-таки рекомендується залишитися в рамках нейтрального стилю одягу.

Нічого зайвого

Принципу нейтральності рекомендується дотримуватися й у виборі аксесуарів. Для чоловіків головний аксесуар – краватка. Вона повинна бути яскравою, але не кричущою, і добре підходити до костюму. Браслети, ланцюжки та сережки – для чоловіків вважаються зайвими деталями.
Для жінок також важлива стриманість в аксесуарах – занадто багато ювелірних прикрас робить не занадто гарне враження. Тому варто зупинитися на невеликих сережках – можливо в наборі з непомітним кулоном або витонченим кольє. Краще уникати масивних, занадто яскравих прикрас. Можна прикрасити лацкан піджака елегантною брошкою, що обов’язково створить гарний акцент, але в цьому випадку вже не варто одягати нічого на шию.

У єдиному тоні

Важливо правильно підібрати взуття та сумку. Існує модна тенденція, відповідно до якої сумки й взуття не повинні бути однаковими за кольором й фактурою. Однак співбесіда – це все-таки дуже формальна ситуація, тому краще підібрати ці деталі в тон один одному. При цьому, для жінок бажано, щоб сумка була більш чітких форм. Від маленьких сумочок, клатчей, об’ємних сумок-мішків, сумок з великою кількістю деталей (стрази, блискавки, заклепки, брелоки й т.д.) краще відмовитись. Для чоловіків підійде класичний діловий портфель або дипломат.
Що ж стосується взуття, то для жінок рекомендується взуття на невисокому підборі (шпильки, платформи, танкетки й ін.. – не кращий варіант для співбесіди). Для чоловіків – туфлі класичних моделей, не занадто модернові або спортивні. Рекомендується уникати настільки популярної зараз лакової шкіри, а також орнаментів під шкіру рептилій або саму зміїну шкіру – на співбесіді це може виглядати трохи вульгарно.

Легкий аромат

Завершальним штрихом будь-якого образа є парфуми. Те, як ми пахнемо, сильно впливає на те, як нас сприймають навколишні, тому що людина реагує на запахи й аромати навіть на несвідомому рівні. Запахи здатні відіпхнути від вас вашого майбутнього начальника, створити погане враження про вас занадто різким ароматом. Тому краще взагалі не використовувати парфуми або туалетну воду перед співбесідою. Цілком достатньо буде дезодоранту, який має менш виражений аромат.

Чого слід уникати

Ні в якому разі не лайте свого попереднього роботодавця, не висловлюйтесь негативно про теперішніх чи колишніх колег і керівництво.
Не виходьте за межі дозволеного, не намагайтесь звинувачувати себе над співробітниками. Не намагайтесь вразити його своїми знаннями, показуючи при цьому, що знаєте більше ніж він, навіть якщо це й насправді так.
Не базікайте зайвого, особливо на теми, що не стосуються майбутньої роботи, якщо, звісно, співробітник сам про це не попросить.

Не варто розповідати про свої життєві проблеми, оскільки по-перше, вони мало кого цікавлять, по-друге, кому потрібен працівник-зануда, який постійно нарікає на своє життя?
Якщо з якоїсь незрозумілої вам причини співрозмовник почне кричати чи показувати своє роздратування – не поспішайте «кидатися в бій». Можливо, таким чином уже на співбесіді хочуть перевірити, як ви поведетеся в конфліктній ситуації, чи проявите витримку і вміння лагодити з людьми.
Не варто відразу ж запитувати про рівень оплати вашої праці. У роботодавця може скластися враження, що вас цікавлять лише гроші, а робочий процес – справа другорядна. Роботодавці розуміють, що розмір зарплати не може не цікавити претендента, тому, скоріш за все, вам і так все скажуть. Якщо ж цього не станеться, то постарайтесь підібрати момент, коли питання про грошову винагороду буде найбільш доречним.
Не впадайте в розпач, якщо ви не пройшли співбесіду і вас не взяли на роботу. Задумайтесь над причинами цього. Можливо, ви щось зробили не так. Пам’ятайте: хто шукає, той завжди знаходить. Якщо не пощастило на цьому підприємстві – пощастить на іншом.
 
Соціальний педагог Савенок І.В.
 


 

 
 
шаблоны для dleскачать фильмы
Переглядів: 568
Коментарів: 0
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.


Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.