Меню
Календар
«    Вересень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архів новин
Вересень 2021 (3)
Червень 2021 (9)
Травень 2021 (6)
Квітень 2021 (13)
Березень 2021 (24)
Лютий 2021 (26)
Наше опитування

10
9
8
7
6
5
4
3
2
1


Онлайн
Всього на сайті: 1
Користувачів: 0
Гостей: 1
Погода

» » Як поводитися батькам під час карантину?
Як поводитися батькам під час карантину?
Рейтинг:
Як поводитися батькам під час карантину?
Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості.
Василь Олександрович Сухомлинський
Ми повинні розуміти, що під час карантину діти, так само як і ми, перебувають у стані стресу. Вони відчувають загальну тривогу від невизначеності, від напруги батьків, від зміни звичного режиму та обмежень.
Складові гармонії сомоізоляції:
- Створіть добрі сімейні традиції.
Наприклад, зарядку щоранку, спільне приготування сніданку, чаювання після обіду, спільний перегляд серіалу.
- Пам’ятайте, що всі обмеження – тимчасові.
Подумайте, що позитивного приніс вам карантин – може, більше часу з дітьми, домашнього затишку? З якою користю для себе ви можете використовувати цей час?
- Живіть тут і зараз. Помічайте те, що є у вашому житті.
Якщо їсти, то повноцінно відчувати смак їжі, не перебиваючи його метушнею та телебаченням. Якщо грати з дітьми – то не відволікаючись на роботу. Якщо говорити з чоловіком – то відкрито , розділяючи з ним свої переживання. Частіше говоріть один одному «ДЯКУЮ» І «ЛЮБЛЮ ТЕБЕ»
- Прийміть самоізоляцію як власний вибір для захисту родини.
Коли ми сприймаємо ситуацію, як примус, то відчуваємо більше негативних емоцій. Коли усвідомлюємо, що це власний вибір, то повертаємо собі відповідальність, а з нею і силу організувати самоізоляцію найкращим чином. Так, щоб була і робота, і відпочинок, і навчання, і спорт. Все у наших руках.
- Дозвольте собі бути не ідеальним.
Щось не встигаєте, недоприбирали, недовчили з дитиною уроки, приготувати швидку їжу. Все це нормально в умовах обмежень!
- Говоріть прямо і відкрити.
Кожен з нас потребує підтримки, а не критики! Бережіть себе та своїх близьких!
Важливо, щоб батьки намагалися бути в контакті з своєю дитиною і її почуттями, чесно і з підтримкою говорити про те, що з нами відбувається.

Що може допомогти налагодити взаєморозуміння у родині?
1.Варто переглянути розподіл обов’язків у родині. В кризових ситуаціях дуже важлива КОМАНДНА РОБОТА. Частину обов’язків по господарству доручайте дітям, навіть якщо їх виконання буде неідеальним. Поясніть, що в умовах карантину ви потребуєте від них більшої допомоги.
2.Виділіть робоче місце та складіть графік, хто коли із дорослих працює, а інший тим часом приглядає за дітьми та господарством.
3.Виділіть навчальне місце для дитини.
4.Простіше утримуйте порядок, коли кожний прибирає за собою. Введіть таке правило у родині.
5.Складіть розпорядок дня.
6.Незважаючи на графік, залишайте місце для спонтанності та творчості!.
7.Заспокоює та гармонізує «творчість руками».
8.Під час карантину порушується «особистий простір». Кожному члену родини потрібен «час наодинці».
9.Обмеження у пересуванні потрібно компенсувати фізичною активністю.
10.Цінуйте та підтримуйте один одного!
Як розпланувати свій день?
Режим життя більшості українців, котрі працюють з дому, перебувають у вимушеній відпустці чи взагалі звільнилися, зараз монотонний і обмежується чотирма стінами. У такій реальності важливо давати собі нові емоції та стимулювати нові зацікавленості, аби не погрузнути у депресивному стані та не піддатися паніці і флегматичності.
Найважливіше – коректно спланувати день, коли працюєш з дому. Розпорядок дня ніхто не скасовував – підйом, чищення зубів, зарядка, провітрювання квартири. Прокидатися варто щодня в один і той самий час, обов’язково снідати.
Порада 1 – режим дня "робочий". Варто мати план на кожен день. Формувати його можна на папері, у смартфоні чи у голові. Корисно щодня робити, окрім обов’язкової роботи, щось цікаве і щодня різне. Згодом це стане звичкою і виконувати все за пунктами буде легко. Приміром, під час обідньої перерви можна зробити кілька фізичних вправ, вивчити кілька іноземних слів, прочитати новий вірш, пересадити вазон, полити квіти або скласти перелік фільмів на найближчі кілька днів. Звісно, не треба забувати про відпочинок – його теж вписуйте у режим дня.
Порада 2 - Пам’ятайте, що ми не можемо заставляти дитину цілий день виконувати домашнє завдання. Навчання – це не все життя дитини, особливо зараз. Діти і без того відчувають себе незрозуміло за що покараними, і нам важливо, аби навчальний заклад не асоціювалась із
додатковим покаранням.
Порада 3 – робоче місце вдома. Так, карантин – це не канікули, тож працювати віддалено потрібно так само якісно. Проте протягом дня варто не лише працювати, а й займатися спортом та стежити за раціоном харчування. Це допоможе тримати в тонусі не лише мозок, а й тіло. Аби робота була максимально продуктивною, потрібно належним чином підготувати робоче місце – прибрати зайві речі зі столу. Це допоможе налаштуватися на роботу, і нічого не відволікатиме від заданого темпу. Також варто облаштувати кімнату так, щоб вона була добре освітлена, та часто провітрювати її.
Порада 4 – різноманіття одягу. Проте навіть вдома потрібно мати нехай не розкішний, але бодай різноманітний вигляд. Щоб налаштуватися на роботу, щодня обирайте різний одяг і не надягайте піжаму. Психологічно легше буде сконцентруватися на робочому ритмі.
Порада 5 – необхідний відпочинок. Коли чергова справа зі списку, складеного напередодні, виконана, варто перепочити. Це може бути чашка чаю або кави, зарядка, улюблена пісня, кілька віджимань або скручувань. До того ж під час роботи за комп’ютером не треба забувати про відпочинок для очей – через кожні 45 хвилин відводьте погляд вдалину на 1-3 хвилини.
Порада 6 – чистий інформаційний простір. Зрештою це – чи не найголовніша порада для вашого ментального здоров'я та душевного стану. Припиніть читати кількадесят видань та сотні новин про вірус, переглядати канали з шокуючою статистикою, гучними заголовками та заманливими фактами. Достатньо буде раз на день читати новини з офіційного джерела інформації – Міністерства охорони здоров’я. Не перевантажуйте себе страхітливими фактами та не "заражайтесь" панічним настроєм. Все мине, все буде добре, варто лише перечекати, поставивши соціальне життя на паузу на кілька тижнів.
Порада 7- Відчиняйте вікна, провітрюйте, дбайте про свіже повітря
та гігієну помешкання. У мозку є структури, що відповідають за відчуття безпеки – у разі нестачі свіжого повітря ці показники зменшуються.
Порада 8 - Долучайтеся до процесу навчання.
Однак пам'ятайте: чим старшою є дитина, тим більше вона має займатися самостійно.
Порада 9 - Не забувайте разом з сім’єю відпочивати та веселитись
Як не втратити контроль над дітьми під час карантину?
Під час карантину, оголюються всі ваші проблеми. Раніше ви могли від них втекти на роботу або хоча б розчинитися у соціумі. Зараз тікати нікуди, оскільки ви у чотирьох стінах. Це найкращий час для того, щоб вирішити всі проблеми, які виникають у стосунках з дітьми.
Дітям не потрібен «контроль», вони природно хочуть бути хорошими та слухняними для своїх батьків. Якщо поведінка дітей виходить з-під контролю, це означає одне – ви десь недопрацювали. Десь втрачений батьківський авторитет, десь порушена ієрархія або дитина не відчуває турботи чи безумовної любові.
Контроль потрібен хіба що за режимом. Необхідно прописати план дня для дитини. І у дні повинно бути не лише навчання! Окрім навчання, потрібно виділити час для фізичної активності, вільної гри, спланованих прийомів їжі, для релаксу і для нудьги. Нудьгу я б поставила на перше місце, бо саме у ній народжуються класні ігри, які допомагають дітям адаптуватися до нової реальності.
Як компенсувати дітям брак прогулянок?
Брак прогулянок компенсувати складно. Але такі умови диктує реальність. Можна відгородити частину кімнати (можливо, є балкон) для «прогулянок». Спробуйте пограти у таку гру: перевзуватися, переодягатися і виходити на балкон. Тримати певні іграшки лише на «території прогулянок». Це буде певна зміна обстановки.
Прогулянок ніщо не замінить. Але співставивши ризики ми розуміємо, заради чого ми це робимо.
Що не потрібно робити батькам під час карантину?
Точно не потрібно робити вигляд, що нічого не відбувається. Життя змінилось. Спершу треба цю реальність прийняти дорослим. І чим швидше ми усвідомимо, що це не змінити, тим краще.
Діти відчувають нашу тривогу, навіть якщо ми при них не розмовляємо на ці теми і приховуємо, що відбувається. Діти можуть відчувати шалену тривогу, але не ставити запитань. Важливо розуміти, що вони все відчувають і ваше мовчання лише погіршує ситуацію. Зважаючи на вік дитини і на її чутливість треба підібрати слова, щоб пояснити, що відбувається. Є речі, про які краще промовчати. А є те, до чого варто підготувати.
Це дуже індивідуально. В першу чергу, треба бачити дитину, щоб розуміти, що вона може витримати, а що – ні. Також вибір тону розмови дуже залежить від того, у якому психічному стані знаходяться батьки, наскільки вони близькі зі своїми дітьми, наскільки діти можуть відкрити своє серце батькам і т.д.
9 фраз на підтримку близькій людині
- Я з тобою
- Хочеш, обійму?
- Ти для мене важливий/ва.
- Я тебе чую.
- Ми з тобою – команда!
- Як ти?
- Ти зараз хочеш пораду чи бути вислуханим/ою?
- Що тебе може підтримати?
- Що я можу зробити для тебе?
- Дякую тобі.

Батько і мати, тато і мама-це перші два авторитети, на яких для дитини грунтується світ, грунтується та віра в життя, в людину, в усe чесне, добре і святе.

Діти ніколи не слухалися дорослих, але зате справно їм наслідували.
Д.БолдуінСоціальний педагог Савенок Інна Володимирівна

 

шаблоны для dleскачать фильмы
Переглядів: 228
Коментарів: 0
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.


Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.