Головна > Виховна робота > Урок “Атомна енергетика України”

Урок “Атомна енергетика України”


. Розмістив: admin
Атомна енергетика – галузь енергетики, що використовує атомну енергію для електрифікації і теплофікації. Основа атомної енергетики – атомні електростанції. 1977- й рік – рік народження української атомної енергетики. В промислову експлуатацію введено перший енергоблок Чорнобильської АЕС з реактором РБМК-1000.
Зростаюча потреба в електроенергії, прагнення замінити теплові та гідроелектростанції на потужніші – атомні, сприяли їх швидкому будівництву.
На час здобуття незалежності в Україні працювало 5 атомних електростанцій: Чорнобильська (закрита 21 липня 2007 року), Південно-українська, Хмельницька, Запорізька, Рівненська.

 

 

 


Атомна енергетика в Україні займає ключові позиції у виробництві електроенергії (біля 50% виробітку). Потужність 15 атомних реакторів складає 13,8 тис. МВт. До переваг атомної енергетики відносять: низьку собівартість; відсутність газових викидів; великі запаси урану і цирконію в Україні, можливість орієнтуватись на споживача. Проте атомна енергетика має і низку недоліків: радіоактивні відходи та опромінення; забруднення родючих земель; загроза атомної катастрофи; негативний вплив на здоров’я людей. Найбільша перешкода для розвитку атомної енергетики пов’язана з проблемами безпеки. За час використання атомних реакторів відбулося кілька техногенних катастроф, найбільшою з яких була Чорнобильська. Сьогодні відомо, що жодна катастрофа ХХ століття не мала таких важких наслідків, як Чорнобильська. За міжнародною шкалою оцінок подій, ця аварія кваліфікується як аварія сьомого, найвищого рівня. Сумарний випад радіоактивних речовин після вибуху на ЧАЕС становив 50 мільйонів кюрі, що рівноцінно вибуху понад п’ятисот атомних бомб, подібних до тих, які скинуто на Хіросіму в 1945 році.

 

 

 


Важливою проблемою залишається захоронення радіоактивних відходів – впродовж роботи атомного реактора в ньому накопичується велика кількість радіоактивних ізотопів із значним періодом напіврозпаду, які продовжуватимуть розпадатись ще тисячі років.
На сьогоднішній день питання атомної енергетики стоїть досить гостро. Значна частина країн світу планує відмовитись від використання атомної енергетики через її небезпечність. Проте Україна залежна від електроенергії, котру виробляють АЕС, і швидка відмова від атомної енергетики приведе до економічного занепаду.
Урок підготували у дистанційному форматі викладач фізики і астрономії Саморай С.Й. та здобувач освіти 22 групи Головачик Назар.

Урок  “Атомна енергетика України”

 

Урок  “Атомна енергетика України”

 


шаблоны для dleскачать фильмы
Повернутись назад