Головна > Новини > Свято рідної мови

Свято рідної мови


. Розмістив: credo2003

Без неї жити неможливо,

Для всіх людей вона важлива.

Без неї пісні не співати,

Без неї й слова не сказати. –

- такими поетичними рядками розпочалось свято рідної мови 21 лютого в нашому ліцеї. У рамках цього свята, присвяченого Міжнародному дню рідної мови, яке щорічно відзначається у світі 21 лютого, в нашому ліцеї відбувся брейн-ринг з української мови, який провела викладач укр. мови та літератури Головко Н. П.

Дві команди, «Калина» і «Барвінок», змагалися між собою, виборюючи звання кращого знавця рідної мови. Змагання проходило в дружній теплій атмосфері. Учасники здебільшого правильно відповідали на різноманітні запитання, а найголовніше те, що всі ми ще раз переконалися в тому, що українська мова – це корінь, який тримає нас на нашій землі.

У змаганнях на кращого знавця укр. мови перемогла команда «Калина», набравши 25 балів.

 А ще на святі звучали прекрасні поезії про рідну мову (В. Сосюри «До брата»), цікава лекція про місце і роль укр. мови серед мов світу. Учні із гордістю сприйняли інформацію про те, що рідна укр. мова за кількістю носіїв посідає 25 місце у світі (вважається, що всього на планеті існує 5000 мов), що під час проведення конкурсу 1928 року в Парижі за милозвучністю укр. мова посіла 3-е місце, поступившись французькій та італійській, залишивши за собою перську.

І на останок прозвучав вірш С. Пархоменко:

Мови нашої слова –

Наче музика жива,

Наче житні зерна чисті

В хлібороба на руці.

Наче роси росянисті,

Наче хвильки по ріці.

шаблоны для dleскачать фильмы
Повернутись назад