Меню
Календар
«    Січень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів новин
Січень 2021 (11)
Грудень 2020 (50)
Листопад 2020 (15)
Жовтень 2020 (15)
Вересень 2020 (8)
Серпень 2020 (1)
Наше опитування

10
9
8
7
6
5
4
3
2
1


Онлайн
Всього на сайті: 4
Користувачів: 0
Гостей: 4
Погода

» » Як уберегти дитину від поганої компанії?
Як уберегти дитину від поганої компанії?
Рейтинг:
Категорія: Пам'ятка батькам
Як уберегти дитину від поганої компанії?
Багато батьків, яким небайдуже майбутнє своєї дитини не на жарт починають турбуватися за те, в яке оточення може потрапити їхня дитина. І не даремно! На думку педагогів, найчастіше дитинана магається дружити з тими однолітками, які володіють якостями характеру, не властивими йому самому.
У нинішній час дитина починає пробувати все заборонене набагато раніше, ніж того припускають батьки.
Чим доросліша дитина, тим яскравіше виявляється потреба в самоствердженні. Бабусі й дідусі, на жаль, тільки в рідкісних випадках стають авторитетом для своїхонуків, а у батьківпостійно не вистачає часу, залишаються лише однолітки і старші хлопці. З останніми спілкуватися престижно і цікаво, а їхня точка зору з усіх питань хлопцями цінується дуже високо.
Виходить, що так чи інакше дитина неминуче виявляється в тій чи іншій компанії хлопців. Для того щоб мати можливість самоствердитися і не втратити друзів, доводиться приймати сформовані правила конкретної групи дітей. Слід зазначити, щов більшості випадків угруповання формуються близько конкретної дитини, який стає «командиром».
Лідерами «Поганих компанії» зазвичай стають упевнені в собі діти, категоричні і владні, зухвалі і жорстокі, різкі і грубі в спілкуванні, здатні легко «імпровізувати» і демонструють зневагу до моральних норм поведінки.
Чим більше угруповання, тим сильніше бажання хлопців виділитися і стати помічником лідера. Саме цим пояснюється безмежна покора членів групи її «ватажкові» навіть у тих випадках, де моральні принципи, сформовані батьківським вихованням, розходяться з думкою лідера.
Якщо у відносинах з батьками немає взаєморозуміння, і сім’я не є авторитетом для дитини, то настанови близьких не будуть для нього значущі. І є велика частка ймовірності, що він потрапить під вплив поганої компанії. Вік хлопців, які вчиняють правопорушення, з кожним роком все більше знижується.
Як же уникнути негативного впливу вулиці та як уберегти дитину від поганої компанії?
Одними заборонами і нудними нотаціями необійтися. Необхідно стати для дитини другом.
- Щодня обговорюйте події минулого дня, коментуйте приклади з свого життя, поведінку героїв з фільмів і книг.
- Розповідайте про хороші і погані вчинках, про наслідки, про те, як це сприймається суспільством, поступово підводячи його до бажаних висновків. У нього має складатися враження, що він сам прийшов до такої думки.
- Розмовляйте з дитиною на рівних.
- Важливо виховувати в дітях уміння самостійно приймати рішення в будь-яких обставин.
- Не нав’язуйте свою думку і готові рішення. Міркуйте разом з дитиною про те, як необхідно поводитися в тій чи іншій ситуації.
- Якщо ви навчитеся розуміти і підтримувати свою дитину, то вона не стане шукати можливості до самореалізації та уваги до себе в поганих компаніях.
- Повага, щирість, доброзичливість і зацікавленість — запорука успіху.
- Цікавтеся справами, захопленнями і компанією, дивіться на життя його очима. Постарайтеся прийняти його друзів щиро, як би важко не було. Ні в якому разі не ставитеся до них упереджено, бо за обличчям некерованого і конфліктного підлітка може ховатися дуже цікава людина, яка доповнить характер вашого сина чи дочки.
- Сприймайте свою дитину як особистість і ставитеся до неї відповідно. Прийміть той факт, що дитина має право самостійно приймати рішення, у тому числі і вибирати собі друзів. Якщо ви вважаєте компанію не відповідною для своєї дитини, то постарайтеся тонко натякнути або спокійно сказати про те, чого побоюєтеся і що хочете вберегти її від поганого впливу.
- Докладете всіх зусиль, щоб зайняти вільний час дитини, направте енергію в корисне русло. Якщо дитина постійно зі своєю компанією шукає пригод на голову, то відправте його в секцію, яка зможе замінити йому дрібні розбої більш корисним(наприклад, стрибки з парашутом або лазіння по скелях під наглядом професіонала, заняття боксом або карате і т.д.).
- Помірно контролюйте свою дитину. Не потрібно нав’язливо проявляти інтерес до її життя, але і не дозволяйте їй «плисти за течією». Деякі батьки припускаються помилки, забороняючи дружити своїй дитині з дівчинкою чи хлопчиком, які, як їм здається, можуть погано вплинути на її поведінку і світогляд.
Тому, шановні батьки, якщо у Вас в сім’ї панує гармонія і взаєморозуміння, то така атмосфера може сприятливо схиляти до розвитку довірчих відносин зі своєю дитиною. А саме такі взаємини і будуть профілактикою того, що в певний етап життя дитини він не зв’яжеться з поганою компанією і не піддасться пагубному впливу друзів і буде позитивним шляхом самостверджуватися в суспільстві як повноцінна особистість.

Соціальний педагог Савенок Інна Володимирівна

 

шаблоны для dleскачать фильмы
Переглядів: 405
Коментарів: 0
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.


Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.